Mińska 58 – kolejny kamień milowy – stan surowy otwarty

Po niecałych 6 miesiącach od rozpoczęcia budowy, centrum handlowe Mińska 58 przekroczy kolejny kamień milowy – stan surowy otwarty. Błyskawiczne tempo robót wynika z wzorowej współpracy na linii inwestor – biuro projektowe – generalny wykonawca. Otwarcie centrum handlowego codziennych zakupów, realizowanego przez ogólnopolskiego dewelopera i zarządcę firmę Womak, planowane jest na grudzień 2018 r.

10 stycznia 2018 r. rozpoczęła się budowa nowego centrum handlowego Mińska 58, zlokalizowanego na Muchoborze Wielkim, w zachodniej części Wrocławia, przy dużym kompleksie Fashion Outlet. Już na początku czerwca – po niecałych 6 miesiącach, inwestycja przekroczy kolejny kamień milowy – stan surowy otwarty. Do tej pory zakończone zostaną wszystkie prace ziemne, archeologiczne, postawiona pełna konstrukcja żelbetowa oraz konstrukcja dachu. W następnej kolejności rozpoczynamy prace wykończeniowe wewnątrz obiektu.

„Priorytetem w działaniach organizacji jest długofalowa partnerska współpraca nie tylko z naszymi klientami, ale także kontrahentami” – mówi Sebastian Moskal członek zarządu Womak Delta – „to wzorowa współpraca na linii inwestor – biuro projektowe – generalny wykonawca umożliwia precyzyjną realizację zamierzonych planów” – dodaje. Zaprojektowanie inwestycji powierzono wrocławskiej firmie ProExBud, a generalne wykonawstwo renomowanej spółce Savi. Inwestor szczególny nacisk położył na ekologiczne rozwiązania i mnogość zieleni, które cechują zarówno minipark znajdujący się na tyłach centrum, jak i ciekawe projekty wnętrz. Takie podejście jest ewenementem w segmencie małych centrów handlowych typu convenience.

Centrum zaprojektowano jako parterowe centrum codziennych zakupów typu convenience. Komercjalizacja, za którą odpowiedzialna jest spółka Mallson, jest już prawie zakończona. Głównym najemca będzie Biedronka – największa sieć detaliczna w Polsce, mająca ponad 2820 sklepów w ponad 1000 miejscowości, a wśród pozostałych znajdą się firmy z branż wnętrzarskiej, RTV AGD, jubilerskiej a także żywność ekologiczna oraz salonik prasowy. Prowadzone są ostatnie rozmowy z lokalami gastronomicznymi, a firma przystąpiła do ofertowania powierzchni 3 wysp.

Otwarcie Mińska 58 planowane jest na grudzień 2018 r.

Cały artykuł czytaj na Retailnet