Swoja Olimpia – Generalny wykonawca przejmuje budowę

Mieszkańcy południowo – wschodniego Wrocławia już niedługo będą mogli cieszyć się z nowego centrum handlowego codziennych zakupów. Obiekt położony będzie na wrocławskich Swojczycach, co pozwoli na wygodne korzystanie z jego oferty także mieszkańcom podwrocławskich miejscowości. SWOJA Olimpia będzie alternatywą  dla wielkopowierzchniowych galerii handlowych, oddalonych o kilometry od tej części miasta. Deweloper Womak rozpoczyna budowę nowej inwestycji  przy znanym i lubianym osiedlu Olimpia Port. W centrum znajdą się lokale handlowe, usługowe, powierzchnie biurowe i przede wszystkim operator spożywczy – Lidl. Otwarcie planowane jest na II Q 2021 r.

Projektanci z renomowanej pracowni PAG Pracownia Architektury Głowacki stanęli przed wyzwaniem postawionym im przez inwestora – firmę Womak – jak stworzyć przyjazne klientowi centrum handlowe, które wpisuje się w architekturę niskokondygnacyjnej zabudowy mieszkaniowej Swojczyc. Rozwiązaniem jest projekt Swoja Olimpia, gdzie na dwóch działkach powstanie dwukondygnacyjne centrum handlowe o łącznej powierzchni handlowej 10 000 mkw, 220 miejscami parkingowymi oraz 30 lokalami handlowo – usługowymi. Z początkiem roku generalne wykonawstwo zostało powierzone firmie Daldehog Poland Sp. z o.o.

Inwestycja, wrażliwej ekologicznie firmy Womak, przewiduje również szereg rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Duże przeszklenia zapewnią dostęp do dziennego światła słonecznego. Projekt przewiduje także stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz inteligentny system zarządzania budynkiem. „Nasze inwestycje zmierzają w kierunku tzw. inteligentnych budynków” – tłumaczy Dawid Prokop, Dyrektor Inwestycji Womak – „sterowanie centralami wentylacyjnymi, oświetleniem, dostępem i dozorem, czy odczyt liczników odbywa się za pośrednictwem inteligentnych systemów zarządzania budynkiem. Pozwala to na optymalizację kosztów i reakcję w czasie rzeczywistym na informacje np. o zbyt dużym zużyciu wody”.

W pierwszym etapie, którego otwarcie planowane jest na IIQ 2021 r. powstanie dyskont spożywczy Lidl wraz z lokalami uzupełniającymi jego ofertę, m.in. piekarnią i sklepem mięsnym, a także powierzchniami medycznymi i biurowymi. W kolejnym etapie, którego budowa jeszcze się nie rozpoczęła, planowane są powierzchnie handlowo – usługowe z rozbudowaną strefą gastronomiczną oraz autorskim rozwiązaniem sportowo – rekreacyjnym.