Dział komercjalizacji

Nasi partnerzy

Nasza firma to nie tylko inwestor nieruchomości. Współpracujemy z licznymi instytucjami i stowarzyszeniami, aktywnie wspieramy kulturę.

Do naszych partnerów należą:

Fundacja OP ENHEIM zlokalizowana jest w starannie odrestaurowanej barokowej kamienicy przy placu Solnym 4 we Wrocławiu, dawnym Domu Oppenheimów. Nowa przestrzeń dla kultury obejmuje galerię sztuki na pierwszym piętrze oraz przepiękne poddasze z tarasem i widokiem na dachy budynków Starego Miasta. To tu, w kameralnym Salonie Herz, odbywać się będą spotkania, panele dyskusyjne oraz intymne koncerty.

Fundacja stawia sobie za cel wspieranie sztuki współczesnej poprzez rozwój sieci powiązań z instytucjami we Wrocławiu, Berlinie i w innych krajach europejskich. Program artystyczny OP ENHEIM zainaugurowany zostanie w październiku wystawą, która jest efektem współpracy Mirosława Bałki i Andy Rottenberg. Punktem wyjścia dla premierowej ekspozycji będzie sama kamienica i jej bogata historia, w którą wpisane są losy trzech narodów – żydowskiego, niemieckiego i polskiego. Swymi pracami Bałka spróbuje opowiedzieć o miejscu – zarówno budynku, jak i mieście – którego tożsamość zbudowana jest z fragmentów wielu tradycji i historii opowiadanych w różnych językach.

Wewnątrz historycznego Domu Oppenheimów, prócz przestrzeni zagospodarowanych przez Fundację, znajdują się również biura partnerskie, mieszkanie dla artystów-rezydentów (których działania, wraz z prezentacjami prac z kolekcji Fundacji, wzbogacać będą program artystyczny OP ENHEIM) oraz lokalne gastronomiczne – lokalna marka kawiarni Bema Café i Fuzja na Solnym. Ta ostatnia to nowa propozycja Grzegorza Firkowskiego – twórcy Stołu na Szwedzkiej, jednego z najciekawszych konceptów gastronomicznych ostatnich lat we Wrocławiu – która poza autorską kuchnią fusion serwuje klasyczne i autorskie drinki oraz piwa rzemieślnicze. Wraz z nowymi najemcami oraz działaniami wokół kultury i sztuki Dom Oppenheimów zaczyna tętnić życiem jak za czasów swojej największej świetności.