Nasze małe centra wciąż działają

Rozporządzanie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ponownie wprowadziło dużo niepewności do branży retail, która już i tak została mocno dotknięta poprzednim lockdown’em.

Małe centra handlowe należące do grupy Womak, posiadające powierzchnię poniżej 2000 mkw powierzchni sprzedaży lub usług, po raz kolejny oparły się rządowym obostrzeniom i POZOSTAJĄ OTWARTE. Centrum handlowe Viktor w Poznaniu, Gdańsku, Olsztynie i we Wrocławiu, a także Mińska 58 i Galeria Pilczycka we Wrocławiu działają niezmiennie w reżimie sanitarnym.

Pozostałe obiekty tj. Galeria Nowy Świat w Rzeszowie oraz Tarasy Grabiszyńskie działają w ograniczonym zakresie branż, których działalność nie została zakazana ww. rozporządzeniem.

Obecna sytuacja ekonomiczna potwierdza słuszność obranego przez Womak kierunku decyzji biznesowych i dalszego rozwoju grupy. Małe centra handlowe to nie tylko codzienne zakupy, kameralność, dostępność i wygoda, ale także możliwość funkcjonowania obiektów w tych trudnych czasach wraz z zapewnieniem bezpieczeństwa dla odwiedzających nas klientów. Perspektywa prowadzenia działalności w naszych obiektach mimo lockdown’u centrów jest niewątpliwie ogromnym autem dla nowych Najemców. Takie same podejście stosujemy również przy budowie naszego kolejnego projektu jakim jest Centrum Handlowe SWOJA Olimpia na wrocławskich Swojczycach.